Az Artisjus mentorprogramja immáron a második évadával folytatódik, amelyben dalszerzők, szövegírók és producerek kaphatnak személyes szakmai támogatást ismert hazai alkotóktól. A jelentkezési határidő: július 12. éjfél.
Hallgass magyar előadókat!
Két új videoklipet mutat be Klajkó Szandra júniusban, Szent Iván éjjelén, majd július 4-én a Szandra & The Ghost produkció negyedik alkalommal lép fel a Budapest Parkban, a 2000-es évek fesztiválján.
Közös dallal jelentkezett a Pavilon és a Bohemian Betyars. A Nem tisztul című szerzemény a mérgező párkapcsolatok dinamikáját dolgozza fel, az alternatív folk, a rap és a punk elemeit balkáni hangulatú hangszereléssel ötvözve.
Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.
Az Animal Cannibals kiadta Best of 3. című válogatáslemezét, amely a rapduó több mint 35 éves pályafutásának újabb keresztmetszetét mutatja be. A kiadvány elsősorban a rajongóknak és a gyűjtőknek készült, és öt különböző színű, limitált példányszámú bakelitlemezen jelent meg.
A Fábián Juli Emlékalapítvány pályázatot hirdet pályakezdő zenészek számára, ugyanis egy éves használatra valakinek átadja Kerényi Ákos hagyatékából származó, különleges történetű Fender Stratocaster gitárját. A kezdeményezés célja, hogy olyan fiatal, a zenei pálya iránt elkötelezett muzsikusokat segítsen, akik anyagi okokból nem tudnak jó minőségű...
Új kislemezzel jelentkezett az Artúr Rambo, a Bokáig című dal a készülő második nagylemez újabb előfutára. A zenekar debütáló albuma korábban Fonogram-díj-jelölést kapott, az új albumon pedig tovább építik saját zenei világukat.
Megjelent a Honeybeast és Dánielfy első közös dala, Bárcsak lennék címmel, amelyhez Rómában, Londonban, Párizsban és Prágában forgattak videóklipet.
Megjelent az imago mundi új dala, a káosz, amely egy érzelmileg megterhelő kapcsolat történetén keresztül a menekülést, a változás nehézségét és a mindennapokból való kiszakadás élményét állítja fókuszba.
A Méreg és az Idegen után újabb dallal jelentkezett a DiazMentha duó. Az új szerzemény, az Így volt szép a felnőtté válás folyamatát, a gyerekkori álmokat, az első csalódásokat és az emberi kapcsolatok minőségét állítja középpontba.











