Villő új dalában a múlt és a jelen egyaránt kísért

2025.06.21

Villő legújabb dala, a Séance a hallgatót pillanatok alatt egy intim és feszült világba vezeti el, ahol a múlt szellemei és a személyes küzdelmek találkoznak egymással. A tracket Villő írta és producerelte, a felvételt és mixet Baranyi Bence készítette, a végső hangzást pedig Marci Fenyvesi és Miklós Kovács gondolta újra a master során. A dalban Molnár Barnabás gitárja, Hole Anna fuvolája és Debreci Norbert dobjai adják az egyszerre törékeny és intenzív kompozíció testét.

A Séance szövege rövid, de sűrű és nagyon személyes: Villő egy kapcsolat drámáját, küzdelmét mutatja be, ahol a "szépségtelen idők" ismétlődnek, és a múlt árnyai visszatérnek. Az ismétlődő sorok - "Here we go / Here I go" - mintha rituális körök lennének, a címhez illően egyfajta kísérteties, megszállott hangulatot idézve.

A szöveg szerint főhősünk újra és újra összeomlik, miközben a narrátor próbálja megmenteni, irányt mutatni neki: "They say I took him somewhere safe / He was only a child." Ez a sor az ártatlanság elvesztéséről, a felelősségvállalás és tehetetlenség érzéséről mesél. Ugyanakkor a "Shade and light / Dancing ugly times" képe egy folyamatos ingázást mutat a fény és árnyék, a jó és rossz, az emlékezés és a jelen között - mintha a múlt kísértetei táncolnának a jelenben.

A cikk elkészülését a Nemzeti Kulturális Alap és a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Programiroda támogatta.
szerkesztette: Hatos Niki

A 10. születésnapját nemrég Budapest Park-koncerttel ünneplő Follow The Flow új számmal jelentkezett Szívrabló címmel. A dal egy véletlenül újranyitott demóból indult ki, amelyből gyorsan kirajzolódott egy történet egy olyan emberről, aki folyamatosan új impulzusokat keres, de nem tud tartós érzelmi kötődéseket kialakítani. A számban közreműködik...

Share