Június 20-án egy igazán ígéretes modern rock találkozásnak ad otthont a pécsi Káptalan Kert, ugyanis a három évtizede meghatározó produkciót jelentő Hooligans vendégeként a városban zenél a Down For Whatever.
VELETEMESSETEKEL: Molnár x Mehringer közöse főhajtás a zene előtt

Molnár Tamás és Mehringer ma megjelent kollaborációja, a VELETEMESSETEKEL tulajdonképpen a két alkotó személyes vallomása arról, hogy a zene miként válik oxigénné, kapaszkodóvá, identitássá és végső menedékké. A Red Bull 60 Seconds felkérésére készült számban két generáció karakteres hangja ér össze, mégpedig úgy, hogy minden mondatuk egyszerre intim és univerzális.
A VELETEMESSETEKEL egyik legizgalmasabb rétege, hogy a zenéről úgy
mesél , mint egy évtizedeken átívelő, megbonthatatlan kapcsolatról. A visszatérő gondolatot jelentő "tőle lettem az aki vagyok, vele temessetek el" annak a mély, spirituális viszonynak az ábrázolása, amit csak az ért meg igazán, aki élte már meg a zenét menekülésként, egyedüli kapaszkodóként.
"Nekem az oxigén a textus, a szívem a metronóm."
A textus mint oxigén egy olyan alkotói létezést ír le, ahol a dalszöveg nem csak egy eszköz, hanem maga a létfeltétel; a szív mint metronóm pedig azt a konstans ritmust idézi, amely a zenész számára a mindennapok dobbanása lehet.
A stúdió gyóntatófülke, a stage templom - ez a kettősség Molnár Tamás lírai világának vissza-visszatérő eleme, aki többször megírta már, hogy a zene egyszerre vallás, terápia, menekülés és önvizsgálat a számára.
Szerintem varázslatos, ahogy a két előadó hol a keményebb, nyersebb, gátlásoktól mentes világban merül el, hol pedig spirituálisabb, szimbolikusabb sorokkal dolgoznak.
A zenét Molnár Tamás jegyzi, a produceri munkát pedig Somogyvári Dániel viszi. Pirityi Imre gitárja finom, atmoszférateremtő szerepben marad, a videó - Bikali Sanyi operatőri munkájával és Nagy Botond vágásával - pedig azt a fajta intim közelséget adja, amely ehhez a dalhoz pontosan passzol.
szerkesztette: Hatos Niki
A 10. születésnapját nemrég Budapest Park-koncerttel ünneplő Follow The Flow új számmal jelentkezett Szívrabló címmel. A dal egy véletlenül újranyitott demóból indult ki, amelyből gyorsan kirajzolódott egy történet egy olyan emberről, aki folyamatosan új impulzusokat keres, de nem tud tartós érzelmi kötődéseket kialakítani. A számban közreműködik...
Június 22. és 27. között rendezik meg a VIII. Óbudai Világzenei Hetet a KOBUCI Kertben, amely idén ingyenes nappal és kertmozival is bővül.




