Új dallal tért vissza Diaz és Mentha

2026.02.12

Hosszú hallgatás után újra összeállt Diaz és Mentha. Megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkáik - a Nélküled, A part - után új fejezetet nyit a történetükben. Diaz és Mentha együttműködése nem érinti a Wellhello vagy a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív.

A szám a belső vívódásokról, az elmúlt évek megpróbáltatásairól szól - arról az állapotról, amikor az ember érzi, hogy valami nincs rendben, de még magának sem tudja pontosan megfogalmazni. A refrén ezt a felismerést ragadja meg: a belső én szinte ordít. A videoklip is teljes egészében self made anyag, a felvételek a Kanári-szigeteken, Tenerifén forogtak.

"Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk" - mesélte a dalról Diaz. "Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül."

"Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje. A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával"
- árulta el Mentha.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Rozsnyai Zsófia

Az Az igazi Édes Annák című kötet megjelenése apropóján Trádler Henrietta társadalomtörténésszel beszélgettünk arról, hogyan válhatnak a történelem peremére szorult házi cselédek életei egy izgalmas, mozaikszerű történelmi nyomozás alapjává. A szerző a 19–20. század fordulójának budapesti cselédvilágát idézi meg, olyan nők sorsán keresztül, akik...

Megérkezett biankahaidu új kislemeze, a No One's There, amely a zenekar eddigi legletisztultabb megszólalását is jelenti egyben. A dal a korábbi, gazdag hangszerelés helyett kizárólag két gitárra és két énekhangra épül, ezzel a minimalista megközelítéssel a magány témáját állítva a középpontba. A videóklip az intim, személyes jeleneteket a...

A Másik élet - Gyógyító történetek című kötet egy különleges irodalmi válogatás, amely harminc novellán keresztül mutatja be a gyógyulás, a remény és az emberi kitartás sokféle arcát. A kötet kortárs magyar írók, valamint a Gyógyító történetek novellapályázat nyerteseinek műveit tartalmazza, az Athenaeum Kiadó gondozásában.

Share