Közös dallal jelentkezett a Pavilon és a Bohemian Betyars. A Nem tisztul című szerzemény a mérgező párkapcsolatok dinamikáját dolgozza fel, az alternatív folk, a rap és a punk elemeit balkáni hangulatú hangszereléssel ötvözve.
Örömzenéléssel lepte meg a Söndörgő a járókelőket

Idén ünnepli harmincadik születésnapját a Söndörgő. A produkció szellemisége továbbra is az, hogy a közös muzsikálás örömet okozzon a tagok, valamint a közönség számára egyaránt. Ebből adtak nemrégiben ízelítőt egy spontán zenéléssel a Liszt Ferenc téren a járókelők legnagyobb boldogságára, amelyet megörökítettek egy videóban. A helyszínválasztás nem véletlen, hiszen a Söndörgő tagjai a Zeneakadémia oktatójaként az új zenész-generáció tanításával is foglalkoznak.
A kilenc lemezes banda április 26-án a Dürer Kertben ünnepli kerek évfordulóját. Ez a koncert olyan lesz, mint egy nagy házibuli, ahol a Söndörgő tanítványai és mesterei játszanak majd. A Söndörgő 30 – Balkán Allnighteren fellép a Vujicsics, a Poklade, a Vigad, a Babra, Versendi Kovács József, Buzás Attila, Princz G. Gergő, Wertetics Szlobodán és a Zenekadémiai Népzene Tanszék hallgatói is bizonyítanak.
szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Nagy Kátya
Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.
Az Animal Cannibals kiadta Best of 3. című válogatáslemezét, amely a rapduó több mint 35 éves pályafutásának újabb keresztmetszetét mutatja be. A kiadvány elsősorban a rajongóknak és a gyűjtőknek készült, és öt különböző színű, limitált példányszámú bakelitlemezen jelent meg.





