Megjelent Gently da Spittah’ MegPestesült álom albuma

2026.06.02

Megérkezett Gently da Spittah' új lemeze, a MegPestesült álom. A kiadvány hiphop alapokra épül, de R&B-s, reggae-s és dallamosabb elemek is megjelennek rajta, a hangsúly a változatos, mégis koherens zenei szerkesztésen van. Az album organikusan állt össze, ami a dalok sorrendjén és hangulatán is érzékelhető.

A produkciós oldalon DJ Vadim, Heilig Tomi, StackOne és DOPE instrumentáljai szerepelnek, többféle hangzásbeli megközelítést hozva a korongra. A MegPestesült álom kizárólag produceri közreműködőkkel készült, vokális vendégszereplők nélkül. 

"A lemez dalainak összeállítását nem terveztem előre, nem konceptalbumnak indult, mégis az lett belőle, mert szépen kirajzolódik benne az események sora és az a változás, amin keresztülmentem. Ez az egész út vezetett oda, hogy az lettem, aki vagyok. A cím is ezért lett: ha nem jövök fel ide, ezek a tapasztalatok vagy nem így, vagy sokkal később történnek meg velem, és nem ez a fejlődés zajlik le bennem" - mondja Gently.

"Közvetlenebbül, egyszerűbb nyelvezettel és hangulattal akartam átadni a gondolataimat, szerintem ez is egy fontos változás" - fogalmazott.

"A Jó éjt annak a mentalitásnak a lenyomata, ahogy régebben éltem az életem. Akkoriban sokkal inkább leszartam a dolgokat, és azok a visszajelzések, koppanások és élmények formáltak át azzá, aki most vagyok. Ezért szeretem ezt a lemezt, mert ezen keresztül visszatekinthetek azokra a stációkra, amik ilyenné alakítottak engem."

"A Mindig lesz holnap nekem azért fontos, mert azok a ciklikusan ismétlődő gondolatok jelennek meg benne, amikkel sokan tudnak azonosulni. Mindenki érzi, milyen szar a hétfő és milyen jó a péntek, aztán két nap múlva minden kezdődik elölről, és nagy változás nem nagyon történik. Ebben sokan magukra ismerhetnek, ettől lesznek néha olyan szürkék a hétköznapok."

"Szerintem kellemesen a fülnek, sokféle műfaj kedvelőinek is működhet. Van benne énekesebb, dallamosabb R&B és hiphop, reggae, és még több irány is. Sokszínű, de valahogy mégis összeáll" – mondta Gently.

A megjelenést fellépések követik, Gently da Spittah' többek között a Sziget Fesztiválon és a Művészetek Völgyén is látható lesz.

Az album - amely az NKA Hangfoglaló Program támogatásával valósult meg - hivatalos bemutatókoncertjét október 3-án tartják az Akvárium Klubban.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Gold Record

A 10. születésnapját nemrég Budapest Park-koncerttel ünneplő Follow The Flow új számmal jelentkezett Szívrabló címmel. A dal egy véletlenül újranyitott demóból indult ki, amelyből gyorsan kirajzolódott egy történet egy olyan emberről, aki folyamatosan új impulzusokat keres, de nem tud tartós érzelmi kötődéseket kialakítani. A számban közreműködik...

Share