Lakótelepi emlékek és női történetek Gesztelyi Nagy Zsuzsa kiállításán a FUGÁban

2026.05.12

Június 4-től látható FUGA Budapesti Építészeti Központ Breuer Marcell termében Gesztelyi Nagy Zsuzsa Új Élet Park című kiállítása. A tárlat két, egymással párbeszédben álló sorozatot mutat be, az Emlékek, terek, történetek és a Dynamica Feminina című anyagokat. A kiállítás kurátora Bendig-Zsilinszky Zsófia.

Az Emlékek, terek, történetek sorozat az 1970–80-as évek lakótelepi világát idézi meg. A művek személyes emlékekből, töredékes gyermekkori benyomásokból építkeznek, miközben azt vizsgálják, hogyan formálódik a közös és az egyéni emlékezet egy városrész, egy közösség vagy egy család történetein keresztül.

A Dynamica Feminina középpontjában női tapasztalatok állnak. A képek anyák, barátnők, terapeuták és más meghatározó női szereplők történeteit idézik fel. A sorozat a generációk közötti kapcsolódásokat és a személyes múlt továbbörökítésének kérdéseit vizsgálja.

Gesztelyi Nagy Zsuzsa 1990 és 1996 között Berlinben élt és dolgozott, ekkor kezdett festészettel foglalkozni. Később a Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatója lett, ahol festőművészi és művésztanári diplomát szerzett. Az elmúlt húsz évben több hazai és nemzetközi kiállításon szerepelt, munkái egyebek mellett a KOGART Gyűjtemény és az European Investment Bank gyűjteményében is megtalálhatók.

A kiállítást június 3-án 18 órakor Tóth Krisztina nyitja meg.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Vető Viktória

A 10. születésnapját nemrég Budapest Park-koncerttel ünneplő Follow The Flow új számmal jelentkezett Szívrabló címmel. A dal egy véletlenül újranyitott demóból indult ki, amelyből gyorsan kirajzolódott egy történet egy olyan emberről, aki folyamatosan új impulzusokat keres, de nem tud tartós érzelmi kötődéseket kialakítani. A számban közreműködik...

Share