Komplex, igényes, szentimentális lett Czaffy REVOLUCIO albuma

2025.07.03

Tavaly februárban készült az első Czaffy interjú a BSIDE-ra, ekkor kezdtem el ugyanis aktív figyelemmel követni a csajszi zenei munkásságát. Hamar rájöttem, hogy az R'n'B hazai királynőjét fedezhetjük fel benne, aki hiánypótló számokat szállít le újra meg újra. Erre bizonyíték a laza, autentikus hangvételű Revolucio albuma is, amelyet kifinomult zenei rétegek, súlyos érzelmi mélységek fűszereznek.

A korong a közel egy perces introval indul. A lemez érdemi részét az önállóságot, a saját út járását fókuszba állító, YoungBoy Rallo közreműködésével készült Nem figyelek nyitja, amit a női erő, az önértékelés, a személyes kiteljesedés motívumával épített, egyik legbulisabb anyagnak számító Jobb, ha tudod követ. Erről a számról valamiért akarva-akaratlanul a Step up film jut eszembe újra és újra. Hidd el, ez jót jelent! Harmadik teljesértékű trackként érkezik a tisztulást, a belső útkeresést ábrázoló Újhold, majd jön az újabb együttműködést jelentő, az éles, játékosan ironikus, mély érzéseket felvázoló Vicces, amelyben Czaffy mellett norbidream bizonyít.

A lemez közepén megkapjuk a 2000-es évek nőiességét megidéző, egyszerre érzéki és magabiztos Játsszon más veled-et, ami megjelenése (tavaly február) óta az egyik személyes kedvencemet jelenti. Őt követi az erőteljes, árulást, a bizalmat, önvédelmet érintő Neked nem szabad hinnem, amelyben újra feltűnik YoungBoy Rallo is. Hogy Czaffy a stílus koronázatlan királynője, jól bizonyítja az egyik legerősebb számot jelentő, full bőr alá kúszó Kislány, a hírnév minden oldalát felvázoló Áldás és Átok ballada, valamint a művészek belső vívódásait leíró Megint.

A minőségi nagylemez végefelé megkapjuk a Máshogy gondolnánk part2-t, amelyben Rini is feltűnik. Ez a dal tökéletesen ábrázolja, hogy az emberek mennyire könnyen értik félre egymást... Sajnos. A tizenkettedik szerzeményt jelentő Hagyjátok békén az RNB-t számban Czaffy kifejti, hogy ez a stílus megérdemli a tiszteletet és a figyelmet. Csak bólogatni tudok ezen vélemenyére, illetve a full lemezre is.

A záró blokkot a csalódások kezeléséről mesélő Started from home, a művészi álmok és a családnak való megfelelés konfliktusát lefestő Anya én csak zenélni akartam, valamint az egymás iránti hűséget, az összetartást hangsúlyozó A csapatért jelenti.

A Revolucio összességében egy nagyon csajos, érzelmes, lelkis R&B munka lett, fókuszban a sebezhető én témájával. Czaffy mindent megad egy jó dalnak, amit az megkíván, így időnként latin elemekkel is fűszerezi azokat. Komplex, igényes, szentimentális, nosztalgikus, hiteles lett ez az album. Az alkotóknak szeretettel gratulálok hozzá, neked pedig ajánlom figyelmedbe ezt a lemezt, ha kedveled a már említett Step Up, vagy éppen Honey filmek hangulatát, világát. Rajongani fogod. 

írta: Hatos Niki

Előző olvasói élményemben említettem, hogy az utóbbi időben picit megcsömörlöttem, jóval kevesebb alkalommal ragadtam könyvet, mint korábban. Azonban hála BELLE aktív munkásságának, kellő érzelemmel, tanulsággal bíró kiadványainak, kezdek újra erőre kapni. Amíg tegnap az Árvák kötetről, most a nagy sikerű e-könyv sorozat alapján íródott Szinglikről...

Tavaly februárban készült az első Czaffy interjú a BSIDE-ra, ekkor kezdtem el ugyanis aktív figyelemmel követni a csajszi zenei munkásságát. Hamar rájöttem, hogy az R'n'B hazai királynőjét fedezhetjük fel benne, aki hiánypótló számokat szállít le újra meg újra. Erre bizonyíték a laza, autentikus hangvételű Revolucio albuma is, amelyet...