Indulatos single vezeti fel Lil Frakk új lemezét

2025.02.28

Lil Frakk az elmúlt két hétben poposabb-depresszívebb előfutárokat szállított le március 7-én érkező albumáról, a Happy End Után Is Van Másnap-ról. Mostani megjelenésében a nyelv mentális állapotunkra kivetülő természetét hasznosítja az előadó, amikor a negatív mantra mindennapossá válik.

"2024-ben az egyik legyakrabban használt szavam a "Faszom" volt, ezért fontosnak véltem beleírni egy dalba, aminek végül a címe is ez lett. Egyébként ennek a vázlata is a Banana Campben kezdődött, ahogy a Mehringer, Indigo, sosehol közreműködésű, "Ha meghalnék" című, legutóbbi zenénk is. Ott írtam meg az első 8 sort, ami belekerült a számba. Egy dühös egyben viccesebb irány volt a cél, úgy, hogy az önreflexiót és az önazonosságot meg tudjam tartani. Egy általános elégedetlenség, dühös trekk lett ez, amikor azt érzed, hogy mindennel kivan a faszod – ezt vittem bele több rapklisével, és a klasszik old school iránnyal" – mesélte Lil Frakk.

"Nem más(ok)ról beszélek, meg helyzetekről, hanem magamról. Most a mondanivalót szolgálja inkább a zene, amibe ugyanúgy belefér a trap, a pop vagy az old school hiphop, ha az a megfelelő csatorna. A hangvétel és a téma az, ami most ezt az egész albumérát összeköti" – tette hozzá a rapper.

A lemezt március 28-án az Akvárium Klubban mutatja be Frakk.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Fehér Emma

Két új videoklipet mutat be Klajkó Szandra júniusban, Szent Iván éjjelén, majd július 4-én a Szandra & The Ghost produkció negyedik alkalommal lép fel a Budapest Parkban, a 2000-es évek fesztiválján.

Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.

Share