Első nagylemével lép szintet a dr. Kotász

2026.05.14

A hazai alter szcéna egyik nehezen kategorizálható szereplője, a dr. Kotász elkészítette első nagylemezét. A TÖBB MINT HAKNI című anyag a zenekar saját meghatározása szerint már nem egyszerű haknizásként kezeli a zenélést, sokkal inkább tudatosabb, komolyabban vett működésként.

A lemez felvétele előtt a produkció két új taggal bővült: Radocsai Balázs dobosként, Vass Mátyás pedig szólógitárosként csatlakozott. Az új felállás célja az volt, hogy az anyag hangszerelésben és megszólalásban is erősebb, karakteresebb legyen.

A TÖBB MINT HAKNI nem egységes koncepcióalbum. A dalok között többféle stílus jelenik meg, funk, grunge, matekmetál, illetve balladisztikusabb megoldások is helyet kaptak. A zenekar nem próbálja elfedni a sokirányú hatásokat, alapvetésként kezeli a műfaji szétszórtságot.

A lemezt a dr. Kotász május 29-én mutatja be a Dürer Kertben. Az est vendége a debreceni Háromnegyed lesz.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Narday Álmos

A 10. születésnapját nemrég Budapest Park-koncerttel ünneplő Follow The Flow új számmal jelentkezett Szívrabló címmel. A dal egy véletlenül újranyitott demóból indult ki, amelyből gyorsan kirajzolódott egy történet egy olyan emberről, aki folyamatosan új impulzusokat keres, de nem tud tartós érzelmi kötődéseket kialakítani. A számban közreműködik...

Share