A sajtószabadság hiányáról mesél a Felleng új megjelenése

2026.03.27

A 2020-ban alakult Felleng a hazai pop-rock színtér lendületes formációja, amely eddig egy nagylemezt és egy EP-t mutatott be. Magyar nyelvű dalaik nemcsak problémákat tárnak fel, hanem megoldáskeresésre is ösztönöznek.

Most a Felleng új EP-jének második dala, a Ketrec, és a hozzá készült klip érkezik, újabb friss hangot hozva a hazai pop-rock mezőnybe.

"A KETREC az egyik legnyíltabb, társadalomkritikus dalunk. Ezúttal a sajtószabadság kérdését és a propagandamédia működését vettük célba - azt az állapotot, amikor a hang még megszólalhat, de csak keretek között.
Az énekesmadár képe egyértelmű metafora: lehet énekelni, de csak addig, amíg a "gazdát" nem zavarja. A dal az altatásról szól – arról a kényelmes, lassú beletörődésről, amikor már nem is kérdezzük, miért lett természetes a korlát. A refrén viszont fordít: a kulcs nálunk van. A rendszer adhat kereteket, de a döntés végső soron az emberek kezében marad. A kérdés az, hogy élünk-e vele.
A KETREC a hallgatás, az enerváltság és az önként vállalt korlátok ellen szól. Mert ha a hangunk nem szárnyal szabadon, akkor a csend válik normává."
- árulták el a srácok.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Graczár Dávid

Az Európa Könyvkiadó gondozásában jelent meg Sanam Mahloudji Perzsák írása, amely egy Iránból Amerikába menekült család több generáción átívelő történetén keresztül mutatja be a generációs traumák, az identitáskeresés és a kulturális beilleszkedés nehézségeit. A Neset Adrienn fordításában megjelent regény provokatív, nyersen őszinte hangon,...

A 2025/26-os évadot 100,45 százalékos látogatottsággal zárta a Nemzeti Színház, négy játszóhelyén 120 747 nézőt fogadott, míg tájelőadásait és külföldi turnéit további közel 15 ezren látták. Az évadzáró társulati ülésen Vidnyánszky Attila vezérigazgató értékelte az évadot, és átadták a társulat elismeréseit.

Share