A Fülesbagoly Tehetségkutató-sorozat két új eseménnyel bővül idén. Fülesbagoly Beat egy hip-hop tehetségkutatót foglal magába, a Fülesbagoly Kid pedig kizárólag 18 éven aluliaknak szól. Utóbbi rögtön két kategóriában zajlik majd, és fókuszál a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalokra. A szervezők idén nagy hangsúlyt fektetnek az edukációra, és...
VODKA FOR KIDS: "Nálunk ez az átállás magyarra logikus, ésszerű döntés volt."

A 2021 óta aktív, pécsi VODKA FOR KIDS 2023-ban megnyerte a Kill Monday Management tehetségkutatóját, majd az NKA HANGFOGLALÓ program (2023/24 évi) nyerteseként láthattak neki harmadik lemezük munkálatainak. Alkotásaikban remekül ötvözik a nyugatról érkező modern keményzenei vonalat az akksisavas balkáni életérzéssel, a partizós post-punk/post-hardcore jegyekkel. Villáminterjú Zsidó Ákos énekes-gitárossal, valamint Riethmüller Róbert dobossal.
Nemrégiben megérkezett az első teljesen magyar nyelvű anyagotokat jelentő ÁLOM AZ ÉLET EP. Hogy jött ez a váltás nálatok?
Ákos: Amikor a zenekar 2021-ben elindult, akkor impulzusból írtunk dalokat. Nem akartunk nagy megfejtéseket csinálni, örömből zenéltünk, az volt a mindenünk, hogy lejárunk a próbaterembe, ciccentünk egy üveg valamit és toljuk, ami a csövön kifér. Most mondhatnánk, hogy szerettünk volna nagyobb, akár nemzetközi hallgatóságot megszólítani, de nem. Az igazság az, hogy eleinte azért írtunk számokat angol nyelven, mert nem feltétlen szövegcentrikusak voltak a dalok, meg hát tapasztalatlanok is voltunk ilyen téren. Hogyan nem hangzik szarul, közhelyesen egy hardcore pank zene? Angolul…
Ez azóta megváltozott. Szeretnénk a dalainkat több értelemmel felruházni, és azt gondolom, hogy itthon szinte kötelező magyar nyelven megszólalni. Persze, lehet arról vitatkozni, hogy mi áll jól egy zenekarnak, de a saját tapasztalataimból úgy érzem, az angol szöveg elég megúszós.
Róbert: Szerintem ez egy általános kezdő zenekari betegség, hogy mindenki angolul kezd dalokat írni. Szélesebb körökben tud elterjedni a zenéd, de azért tegyük hozzá, hogy iszonyatosan nagy számmal voltak már zenekarok itthon, akik angol nyelvvel próbáltak lehorgonyozni a magyar zeneipar hálátlan mocsarában és befürödtek vele. Nem azért, mert rosszak lettek volna, hanem azért, mert itthon a magyar nyelv dominál. A saját hazádban idegen nyelvvel sosem leszel próféta. Nekem ez a véleményem. Nyilván vannak stílusok, amik hülyén szólnának magyarul és ott az angol visz mindent, például a Lazarvs esetében. Nálunk ez az átállás magyarra logikus, ésszerű döntés volt. Akik nem ismerik ezt a stílust, azoknak is kapu lehet a magyar nyelv, hogy mélyebben megismerkedjenek az ilyenfajta harsány muzsikával.
Jelenleg az AWS vendégeként turnéztok. Hogy érzitek magatokat velük?
Ákos: Nekem nagyon pozitívak a tapasztalataim, egyből klikkeltünk velük. Őszinték a srácok, jó fejek és fasza érzés egy ilyen tapasztalt zenekarral együtt nyomulni. Mi elég oldschool arcok vagyunk, nagyjából minden cucc home-made nálunk, szóval sok mindenbe tudunk belekóstolni a közös turné által, hogy hogyan működik egy tapasztalt, érett zenekar, kezdve a szervezéstől a színpadi hangzáson át. A jelenlegi mentorunk, Marosi Niki az AWS menedzsere, akitől elég sok tudást tudunk felszívni a zeneipar kapcsán.
Róbert: Segítőkész, jó fej srácok a papucsos hangyák! Igen, AntWithSlippers, ezért AWS! Nekem ez az info nem volt meg, de a zenekar wikijén ott van fent feketén-fehéren. Szóval, lehetséges, hogy ha mi is VFK néven nyomulnánk, instant hírnév várna ránk? Hm, nem hiszem. Emlékszem, amikor először játszottunk velük Miskolcon a Helynekemben, akkor totál be voltunk feszülve, izgultunk és ők egy hatalmas nagy csatakiáltással lelket öntöttek belénk, amivel aztán jól szétkaptuk a színpadot. Vérprofi produkcióról beszélünk, amibe időt és energiát nem spórolva, mindent beleraktak, beleraknak a srácok.
szerkesztette: Hatos Niki
Május 31. és június 8. között kerül megrendezésre Magyarország legnyugatibb és egyben legújabb fesztiválja. A SopronFest hetvenöt helyszínen sok száz eseménnyel készül, többek között PodcastFest, gasztronómiai és irodalmi programok várják a Sopronba látogatókat.
Japán egyik legnépszerűbb, emo, alternatív rock és pop hatásokkal építkező zenekara, a 20 éve aktív One Ok Rock (Taka, Toru, Tomoya, Ryota) tavalyi világkörüli turnéja során szinte mindenhol teltház előtt játszott.