A Van ez így alapja hat óra alatt a KEMP dalszerzőtáborban született meg és olyanok bizonyítanak benne, mint Szlimmy, MAJRÉ, sosehol, Gáll Barni (GallB) és Cserniczky Botond (DIMETHYL). A szám fanyar romantikával ugyanakkor táncolhatósággal építkezik.
Varró Dániel új fordításában visszatért a Pesti Színházba a Rémségek kicsiny boltja

Negyven év után visszatért magyarországi ősbemutatója helyszínére a Rémségek kicsiny boltja. Az 1982-ben a New York-i Oprheum Theatre-ben premierező horror musical minden rekordot megdöntött az Off-Broadwayn, bejárta az egész világot, a minap pedig Varró Dániel új fordításában visszaköltözött a Pesti Színházba. A darabot március 1-jén Novák Eszter rendezésével, olyan színészek szereplésével mutatták be, mint:
- Orosz Ákos,
- Radnay Csilla,
- Seress Zoltán,
- Brasch Bence,
- Kovács Patrícia,
- Majsai-Nyilas Tünde,
- Márkus Luca,
- Szántó Balázs,
- Herczeg Tamás
- és Vatamány Atanáz.
Az előadás nem szokványos története, humora és fülbemászó zenéje világszerte az egyik legnépszerűbb musicallé tette azt. A történet középpontjában az emberiség létét fenyegető, egzotikus növény áll, amely szeptember havának huszonegyedik napján látszólag a legártatlanabb és leghétköznapibb helyen bukkan fel, New York egyik nyomornegyedének kis, félreeső virágüzletében. Audrey II-t Seymour, az ifjú botanikus nevelgeti, miközben a virágboltban dolgozó eladólányért, Audrey-ért epekedik.
"Rajongásig szeretem ezt a musicalt, rég voltam olyan lelkes, mint amikor felkértek rá, hogy fordítsam le. Nagyon közel áll hozzám az a határokat nem ismerő humor, amivel gátlástalanul parodizál mindent a görög drámáktól a Fauston át a retró sci-fi-horror filmekig. Minden szereplő szívszorítóan naiv ebben a darabban, és Alan Menken csodálatos zenéje még a leghajmeresztőbb vicceket is annyi érzéssel tölti meg, hogy nem lehet nem együttérezni a saját vesztükbe rohanó, tragikusan komikus hősökkel. Öröm volt újra és újra meghallgatni a dalokat, amíg a húsbavágóan szellemes szövegek magyar változatán dolgoztam. Remélem, a közönség is olyan szeretettel fogadja majd, amennyire én szerettem fordítani." – mondta el Varró Dániel.
"A zenés színházi műfajok komplexitást igényelnek a színművészektől, a munkatársaktól, a rendezőtől egyaránt. Pláne akkor, ha a mű kifejezett műfaj- és stílusismeretet igényel, hiszen tele van ironikus és parodisztikus elemekkel, kikacsintó reflexióval. És pláne akkor, ha egy világméretű, illetve virágméretű összeesküvés áldozatává válhatunk. A horrorparódia azonban nem tántorítja el az embert, hogy drukkoljon jobb életre vágyó hőseinek" – tette hozzá Novák Eszter rendező.
"Régóta érdekel a zenés színház, de még sosem próbáltam musicalben ilyen nagy szerepet. Sokszor erőteljes karaktereket, nem ritkán negatív hősöket szoktam játszani. Seymour azonban egy törékeny, befelé forduló figura, aki védi a szerelemét, és emiatt végül az elszabadult húsevő virág gyilkosságaiban cinkossá válik. Azonban félénk, érzékeny, rebbenékeny lénye mindvégig megmarad. Nagyon felemelő végre egy ilyen karakteren dolgozni, amelynél a lágyabb, "trubadúrosabb" húrjaimat pengethetem" – mesélte a Seymourt alakító Orosz Ákos.
"A műfaj sajátosságaiból adódóan sztereotip figurákkal dolgozunk, és mivel a mű önmagát is paródiaként aposztrofálja, már-már olyan, mintha egy képregényt állítanánk színpadra. Mi emberek szeretnénk hinni egy igazságos világban, ahol akit sokat bántottak, aki kitaszított, lecsúszott, annak van esélye arra, hogy megmentsék, hogy új életet kezdjen, hogy szeretetet kapjon valakitől. Ez a történet tulajdonképpen erről szólna, ha nem állna ott a színpad közepén ez a szörnyeteg húsevő virág, aki mindent felülír... S mindeközben az egész őrületet Alan Menken elképesztő és nagyszabású zenéje fogja egybe, ami vállaltan panelekkel dolgozik, de azokból a legminőségibbekkel. Ez a zene egyszerűen mindenkit beszippant, nem lehet kívül maradni" – zárta végül Radnay Csilla.
Az előadás 14 éven felüli nézőknek ajánlott, márciusban négy, áprilisban pedig hat alkalommal látható.
szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Magócsi Anikó
Tavaly decemberben fizikai formában jelent meg Zséda 12 újhullámos és klasszikus dalokkal építkező Kaleidoszkóp lemeze. Digitálisan eddig csak a korong egy része volt elérhető, mától azonban mindenhol meghallgatható az énekesnő teljes nyolcadik stúdióalbuma. Az előadó olyan vendégekkel alkotott közösen, mint Solére, Szűcs Krisztián, Dolhai Attila,...
2010-ben alapított 21. Század Kiadó azért jött létre, hogy egy újabb ablakot nyisson a magyar olvasóknak Európára, Amerikára, a világra, a 21. századra. Most többek között két friss exkluzív előfizetéses könyvklub csomaggal, illetve izgalmas újdonságokkal jelentkeztek a könyvmolyok számára.