Új összművészeti kulturális központ született a Margit-negyedben

2025.03.23

Megszületett a Margit-negyed legújabb összművészeti központja, avagy a DUGATTYÚS.kulturális központ egyesíti a kortárs képzőművészet - a fotóművészet, a szobrászat, a festészet -, a zene és a színház világát, analóg fotólaborral, coworking térrel, vágóstúdióval, kiállítótérrel és fotóstúdióval is rendelkezik, sőt egy hangstúdió is épül. 

A kávézóval, bisztróval és bárral kiegészülő DUGATTYÚS alapítói mindannyian kultúraszervezők: Miki357 - rendező, Pálffy András - fényképész, Rimóczi Imre - építész. A helyszín a nevét az 1937-ben épült luxusbérházról kapta, melyet a kör alakú üvegliftjei miatt csak Dugattyús-házként emlegetnek.

"Régóta szemezgettünk a Díjbeszedő korábbi ügyfélszolgálati helyiségével, de nagyon nagy kihívás és hosszú idő volt, mire olyan koncepciót tudtunk kialakítani, amely a Margit-negyed struktúrájába is jól illeszkedik. A DUGATTYÚS összművészeti koncepcióját fenntarthatónak gondoljuk, és a személyes küldetésünknek is megfelel, azaz tökéletesen azonosulni tudunk vele." - mondta el Pálffy András, ügyvezető.

A DUGATTYÚS programkínálata a tehetségtámogatásra és közösségépítésre koncentrál, zenei eseményeket, kiállításokat, workshopokat és interdiszciplináris programokat szerveznek. A vendégeket hétköznap reggel 8 órától, hétvégén délelőtt 10 órától várják, és a következő hetekben több különleges eseménnyel is készülnek.

  • Március 20-tól április 3-ig Generál Kristóf Out$ide című fotókiállítását tekinthetjük meg,
  • Kéthetente szerdán egy közösségépítésre fókuszáló programnak adnak otthont, ez az After Work Fieszta,
  • Elindult a Dugattyús Talks, egy kerekasztal-beszélgetés sorozat, amely fontos és aktuális témákat jár körbe,
  • Minden hónap utolsó vasárnapján VIVA Filmklubbal várják az érdeklődőket. 

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Biczó Andi

A Partvonal Könyvkiadó gondozásában jelent meg Stéphane Garnier francia szerző egyik, az önfejlesztés könnyed, mégis elgondolkodtató, szokatlan módszereivel töltekező műve, Macskabölcsesség címmel.

Finy Petra írásaival régóta szemezgettem, a munkásságával való megismerkedést ultramarin regényével kezdtem. Petra édesapjától hallott az 1968-as élményeiről, aki erről a komor, ugyanakkor derűs időszakról igen színesen mesélt neki. Az ultramarin így lett egy tökéletes korrajz, amelyben megjelenik a Coca Cola, a klubélet, a szexuális szabadság, a...

A General Press kiadó által gondozott J. P. O'CONNELL írás egyfajta életkép a 20-as évek Olaszországáról. A történet szerint az angol Bella Ainsworth megnyitja a nagy álmát jelentő Hotel Portofino-t. A Riviérán található szállodába gyakran térnek be ugyancsak angol előkelőségek, akiknek nem csak bőröndjeik, de igényeik, elvárásaik, titkaik is...