Új családregény a múlt feldolgozásáról. Holnap sor kerül Berkesi Zsuzsa könyvbemutatójára

2025.09.17

Berkesi Zsuzsa legújabb írása, Vigyél fánkot Gyurikának! egy önéletrajzi ihletésű családregény, amely a magyarországi zsidóság 20. századi sorsát dolgozza fel. A történet főszereplője Eszter, aki tízévesen tudja meg, hogy zsidó származású, felnőttként elhatározza, hogy feltárja családja múltját. A kötetben a II. világháború jogfosztottsága, a munkaszolgálatra hurcolt férfiak hiánya, a gettó mindennapjai és Budapest ostroma elevenedik meg, miközben a generációkon át öröklődő traumák is feltárulnak.

Berkesi Zsuzsa, 1970-ben született Budapesten, gimnáziumi franciatanár, két gyermek édesanyja és nagymama. Műveiben a múlt árnyékában formálódó érzelmekre, gondolatokra és kapcsolatokra keresi a választ.

A könyvbemutató szeptember 18-án lesz, az erzsébetvárosi Csányi utca 5. szám alatt. Az eseményre a belépés díjtalan, az íróval Szegvári Katalin beszélget. A könyv 10% kedvezménnyel megvásárolható, és dedikálásra is lehetőség nyílik.

RÉSZLET AZ ÍRÁSBÓL:

"- Hülye zsidó! - üvöltötte neki Szilágyi Laci, és Eszternek annyira, de annyira kellett röhögnie, hogy alig tudta visszatartani, mert ő is csak előző nap tudta meg, hogy ő egy "hülye zsidó", és a Szilágyi Laci nem is sejthette, mennyire beletrafált a közepébe."

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Spányik Vanessza

Az Of Mice & Men törölte a teljes európai turnéját, így a budapesti, július 29-re meghirdetett Dürer Kertes koncert is elmarad. A zenekar tavalyi lemezével készült a kontinensre, a turné azonban szervezési okok miatt meghiúsult, így a fellépéssorozat teljes egészében lekerült a naptárról.

Roxie Nafousi Manifesztáció könyve hosszú ideje beszédtéma az önfejlesztés világában. Sokáig én magam is csak távolról figyeltem ezt a narancssárga, sokak által dicsért művet. Számomra hosszú évek óta tudatos döntés, hogy megvárom, míg alábbhagy a hype az adott produkciót illetően, mert jobban szeretek akkor találkozni egy alkotással (legyen az...

Share