A Partvonal Könyvkiadó gondozásában jelent meg Stéphane Garnier francia szerző egyik, az önfejlesztés könnyed, mégis elgondolkodtató, szokatlan módszereivel töltekező műve, Macskabölcsesség címmel.
Szepesi Mátyás: "A legnagyobb kihívás, hogy őket lássam és a valós igényeiket"

Idén a BSIDE írásos interjúinak fókuszában időről-időre a Hangfoglaló Induló előadói alprogram 11. évadának támogatott előadói állnak. A formációk olyan mentorokkal haladnak tovább zenei útjukon, akik nagyban befolyásolhatják fejlődésüket mind szakmai, mind személyes téren. Új sorozatomban azok a pártfogók állnak, akik vállalták ezt a kihívást, feladatot, szerepet.
Szepesi Matyi sokrétű szakértelme és tapasztalata megkérdőjelezhetetlen, aki saját karrierje építésén túl ebben az évben a folk és country műfajával építkező, sejtelmes, magával ragadó és könnyed érzetű dalokat alkotó, a tavaly nyári budapesti Fülesbagoly Tehetségkutatón harmadik helyezést elérő biankahaidu munkásságát is támogatja, segíti.
Mit gondolsz a biankahaidu munkásságáról, világáról?
Elfogultság nélkül mondhatom, hogy szerintem az elmúlt évek legtehetségesebb feltörekvő előadója a maga műfajában, jó dalokkal, szuggesztív, ihletett frontemberrel és nagyon magas szintű zenéléssel. Megelőzte őket a hírük, még mielőtt elkezdtünk együtt dolgozni Biankáékkal, már hallottam, hogy a meghallgatáson megríkatták a zsűrit, ami nagyon nagy dolog. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy őket kaptam a Hangfoglalótól!
Milyen velük a közös munka?
Lelkesítő! Egyrészt - bár nagyon friss formációról beszélgetünk - a társaság nagyon "képben van", tudatosak és jól látják a szakmai összefüggéseket. Másrészt van körülöttük egy jól érzékelhető mini-hype, nagyon sok helyre hívják őket már most, ez pedig minden előadó életében az egyik legizgalmasabb fázis. Egyik sem az én érdemem, de mindkettő a közös munka táptalaja tud lenni és ez nagyon jó.
Hogyan látod: hogyan, mivel tudod őket a leginkább támogatni, mentorálni?
Nagyon tudatos, felkészült csapatot alkotnak, az elképzeléseik gerincvonala hibátlan, én pont a két szélső helyen, a stratégia-alkotásban és apróbb részletekben találtam eddig olyan pontokat, ahol hasznosan tudom becsatornázni a tapasztalataim.
Mit élvezel leginkább a mentor létedben? Mi jelent számodra kihívást ebben a szerepkörben?
Másodszor vagyok mentor, általánosságban nehéz megfogni ezt. Talán pont az, hogy nem a menedzserük vagyok, így nincs ütközőzónánk és ebből adódik egyfajta könnyedség, gördülékenység. A legnagyobb kihívás, hogy őket lássam és a valós igényeiket, és arról beszélgessünk, ne feltétlenül arról, hogy mik a legkézenfekvőbb, máshol működőképesnek gondolt megoldások.
A cikk elkészülését a Nemzeti Kulturális Alap és a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Programiroda támogatta.
írta: Hatos Niki
Ilyen volt az ultramarin
Finy Petra írásaival régóta szemezgettem, a munkásságával való megismerkedést ultramarin regényével kezdtem. Petra édesapjától hallott az 1968-as élményeiről, aki erről a komor, ugyanakkor derűs időszakról igen színesen mesélt neki. Az ultramarin így lett egy tökéletes korrajz, amelyben megjelenik a Coca Cola, a klubélet, a szexuális szabadság, a...
Ilyen volt a Hotel Portofino
A General Press kiadó által gondozott J. P. O'CONNELL írás egyfajta életkép a 20-as évek Olaszországáról. A történet szerint az angol Bella Ainsworth megnyitja a nagy álmát jelentő Hotel Portofino-t. A Riviérán található szállodába gyakran térnek be ugyancsak angol előkelőségek, akiknek nem csak bőröndjeik, de igényeik, elvárásaik, titkaik is...