Lugosi Dani: "Mindenben fogom és akarom is őket támogatni, mert megérdemlik!"

2025.04.03

Idén a BSIDE írásos interjúinak fókuszában időről-időre a Hangfoglaló Induló előadói alprogram 11. évadának támogatott előadói állnak. A formációk olyan mentorokkal haladnak tovább zenei útjukon, akik nagyban befolyásolhatják fejlődésüket mind szakmai, mind személyes téren. Új sorozatomban azok a pártfogók állnak, akik vállalták ezt a kihívást, feladatot, szerepet.

Lugosi Dani sokrétű szakértelme és tapasztalata megkérdőjelezhetetlen, aki saját karrierje építésén túl ebben az évben a 2021 óta aktív, pszichedelikus garázsrockot képviselő Stone Sober munkásságát is támogatja, segíti.

Mit gondolsz a Stone Sober munkásságáról, világáról?
Alapvetően rajongok az impulzus zenékért. Amikor azt érzem, hogy akár kevés, akár sok komponens akar kirobbanni valamiből, akkor az engem nagyon vonz. Azt éreztem, azt érzem, hogy van az egészben egy olyan megfoghatatlan energia, ami miatt számomra érdekessé vált ez a zeneiség. Ez a noise gitár, az oktáver bassolás szerintem egy tök érdekes dolog, és bár sokan mondják, hogy White Stripe flasshük van, szerintem ez punkabb, ez szemetebb és mocskosabb annál, így engem sokkal jobban mozgat, mint a Jack White féle világ.

Te lettél a produkció mentora, milyen velük a közös munka?
Szerintem nekem van a legjobb dolgom igazából! Tudják, hogy mit akarnak, felteszik a kérdéseket, én meg válaszolok. Amikor kapok tőlük feladatot, az azért jó, mert nekem is bele kell kóstolnom pár olyan szakmai kihívásba, ami alapvetően nem szokott feladatom lenni. Eléggé egy fele húz az agyunk, nagyon kedvesek vagyunk egymással és nem napolunk el dolgokat, hanem minél előtt megfejtjük a megbeszélteket!

Jelenleg hogy látod, mivel tudod őket a leginkább támogatni?
Én alapvetően technikai segítségre gondoltam, erősítők, hangosítás, felvételi technika, stúdiózás, eszközbérlés és még sorolhatnám, de szerveztünk közös koncertet, intéztünk fesztivál kontaktokat is. Kicsit azt érzem, hogy multimanager szintre fogok lépni ezekkel a dolgokkal, tehát röviden: mindenben fogom és akarom is őket támogatni, mert megérdemlik!

Mit élvezel leginkább a mentor létedben? Mi jelent számodra kihívást ebben a szerepben?
Sosem voltam mentor igazából, így az egész gondoskodás egyfajta kihívás. Jó értelemben, mert meg akarok felelni a "rangnak". Talán én vagyok az egyetlen példány a földön, aki dolgozott hangmérnökként ilyen válogatón, mentorált, és aki játszott is ilyenen, sőt nyert is. Nekem Szendrői Csabi volt a mentorom, így láthattam az ő jó példájából, hogy hogyan néz ki a mentorálás.
Talán a legnagyobb kihívás az az, hogy látszódjon is a munka gyümölcse, mert ha nem sikerül valami (fesztivál fellépés, felvétel, bármi) az olyan, mintha nem is lett volna leszervezve. Az egy bukás, egy csalódás.
Az is kihívás, hogy minden időben működjön, hogy amit közösen csinálunk, az egy sikeres végkifejletet hozzon létre, ne pedig valami elvesztegetett időt, amit jobban is ki lehetett volna tölteni. Azt hiszem, ettől állunk most a legmesszebb.

A cikk elkészülését a Nemzeti Kulturális Alap és a Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Programiroda támogatta.
írta: Hatos Niki

Május hetedikén, szerdán pótolják az eredetileg áprilisra tervezett, betegség miatt elhalasztott Röviden-Tömören improvizált előadást. A rövid játékokkal, rövid jelenetekkel építkező egy felvonásos, két játszórás estet Horváth-Töreki Gergely keltette életre, aki ezúttal Mészáros Andrást hívta meg vendégül, a zenéről pedig Szöllősi Dániel...

Miután Sarah Rivens Fogoly-sorozata az elmúlt évek egyik legnagyobb dark romance sikerének számít, kíváncsi lettem, hogy mi kerekedik ki az író kezei közül. A negyvenhárom fejezetből álló Fogoly - Szerelem és gyűlölet között olykor egyetlen lépés a távolság középpontjában az a huszonkét éves Ella áll, aki alig-alig emlékszik azokra az időkre,...

Május 14-én Budapesten ad koncertet a francia blues-rock előadó. A Manu Lanvin & The Devil Blues tavaszi turnéjának keretén belül mutatkozik be a kiváló énekes-gitáros triója az Analog Music Hallban.