Két új videoklipet mutat be Klajkó Szandra júniusban, Szent Iván éjjelén, majd július 4-én a Szandra & The Ghost produkció negyedik alkalommal lép fel a Budapest Parkban, a 2000-es évek fesztiválján.
Hip-hop és 18 éven aluliak versenye is lesz a Fülesbagoly Tehetségkutató-sorozatban

A Fülesbagoly Tehetségkutató-sorozat két új eseménnyel bővül idén. Fülesbagoly Beat egy hip-hop tehetségkutatót foglal magába, a Fülesbagoly Kid pedig kizárólag 18 éven aluliaknak szól. Utóbbi rögtön két kategóriában zajlik majd, és fókuszál a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalokra. A szervezők idén nagy hangsúlyt fektetnek az edukációra, és öt oktatási intézménnyel: a Majdnem Híres Rocksulival, a Kőbányai Zenei Stúdióval, az imPro Music School-lal, a budapesti Rocksulival, valamint a Gitármánia Zenei és Továbbképző Táborral is együttműködési megállapodást kötöttek.
A Fülesbagoly tehetségkutatók egymástól függetlenek, mindegyikre lehet jelentkezni a teljes Kárpát-medencéből, a könnyűzene bármely stílusában alkotó, induló magyar szólóelőadóknak és együtteseknek. A tehetségkutató-sorozat az elmúlt évek nyereményesőjét is felülmúlja idén, és a díjak száma meghaladja a 150-et.
Lehetséges nyeremények:
- 12 fesztiválfellépés talál gazdára, így egy-egy díjazott felléphet majd többek között a Campus Fesztiválon, a Sziget Fesztiválon, a SZIN-en, a Művészetek Völgyében a Gombaszögi Nyári Táborban és az MCC Feszten,
két klip,
stúdiózás,
arculattervezés,
merchandise legyártása,
lemezkiadás,
képzések,
rengeteg tárgynyeremény.
És akkor nézzük a versenyeket:
- Az első esemény Martonvásáron startol el május 24-én,
- Idén három könnyűzenei verseny is zajlik Budapesten, a Kobuci kertben,
- Június 15-én indul a Fülesbagoly Kid, rögtön két kategóriában: énekes és hangszeres,
- Július 13-án két tehetségkutató zajlik a Kobuci kertben. Napközben a Fülesbagoly Kid, este pedig a Fülesbagoly Beat,
- Az idei sorozat utolsó döntője Keszthelyen, a Zenepavilon színpadán kerül megrendezésre augusztus 2-án, A Fülesbagoly Tripre hangszeres produkciók jelentkezését várják, legyen szóló, duó vagy nagyobb zenekari formáció.
Megválasztják a legjobb énekest, a legjobb zenészt, a legjobb dalszövegírót, a legjobb dalszerzőt, a legjobb frontembert, ők mind – immáron nyolcadik éve – értékes Audio-Technica nyereményekkel gazdagodnak. A négy győztes részt vehet az Öröm a Zene Tehetségkutató nagydöntőjében, ahol a fődíj 1 millió forintos hangszeres támogatás. A Fülesbagoly Trip nyertesei bekerülnek az Öröm a Zene nagydöntöbe, ahol további 1 millió forintért zajlik a verseny, továbbá a legjobb 10 – érvényes pályázat esetén – ott lehet a Hangofoglaló induló zenekari meghallgatáson
A jelentkezés mind az öt versenyre elkezdődött a fulesbagolyalapitvany.hu/tehetsegkutato oldalon. A beküldött hangfelvételek alapján megtörténik az előzsűrizés, majd mind az öt döntőbe a legjobb tíz produkciót hívják be a szervezők, ahol 15-15 perces minikoncertekkel mutatkoznak be a zsűrinek.
Hogy kik alkotják a zsűrit?
- Andrásik Remo, az Öröm a Zene igazgatója,
- Anga Kis Miklós menedzser, dalszerző, basszusgitáros,
- Bóna Márk, a Sziget programszervezője,
- Both Miklós, a Hagyományok Háza főigazgatója,
- Dominik Zsolt, a Petőfi Rádió főszerkesztője,
- F. Tóth Benedek kulturális újságíró, az Index főszerkesztő-helyettese,
- Illés Ferenc "sosehol" producer,
- Koltay Anna, a Petőfi TV főszerkesztője,
- Lajtai Kati énekesnő, énektanár,
- Oszkó-Jakab Natália, a Művészetek Völgye igazgatója,
- Sebestény-Gallasz Enikő, a WMMD ügyvezetője,
- Szalai Péter "Szalai" előadó, alkotó,
- Szendrői Csaba, az Elefánt frontembere,
- Temesi Bertalan, Artisjus- és Fonogram-díjas zenész,
- Warnusz Zsuzsa zenész, Artisjus-díjas zenepedagógus.
A könnyűzenei versenyek a Fülesbagoly Alapítvány szervezésében, 37 zenei szervezet, illetve zeneipari szereplő partnerségében jött létre. A rendezvény-sorozat kiemelt támogatója az MVM, a Belügyminisztérium és az NKA Hangfoglaló Program/Öröm a Zene, támogatója az Előadóművészeti Jogvédő Iroda, az Audio-Technica, valamint Martonvásár és Keszthely Önkormányzata.
szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Nagy Szabolcs
Közös dallal jelentkezett a Pavilon és a Bohemian Betyars. A Nem tisztul című szerzemény a mérgező párkapcsolatok dinamikáját dolgozza fel, az alternatív folk, a rap és a punk elemeit balkáni hangulatú hangszereléssel ötvözve.
Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.





