Három kultlemezzel, kompromisszumok nélkül tér vissza 2001 a Dürerbe

2026.03.25

2001 egyfajta korszakhatár volt a metal és az alternatív színtéren. Ekkor jelent meg a Iowa a Slipknot-tól, a Toxicity a System of a Down-tól, valamint a Mutter a Rammstein-től. Mindhárom lemez mára alapmű, nemcsak rajongói kedvencek, hanem a műfaj fejlődésének sarokpontjai.

Ezt a 25 éves évfordulót teljes erőbedobással ünnepelhetjük meg, mégpedig április 2-án a Dürer Kert Nagytermében, ahol három hazai tribute zenekar játssza végig az albumokat az elejétől a végéig. Persze a ráadásokban jönnek majd a kihagyhatatlan tételek is, de a hangsúly a teljes anyagokon van.

A PROGRAM:
19:00 kapunyitás
19:30 Slipknot - Iowa by The Negative Ones
21:00 System of a Down - Toxicity by Aerials
22:30 Rammstein - Mutter by Feuer Frei

szerkesztette: Hatos Niki

Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.

Share