Közös dallal jelentkezett a Pavilon és a Bohemian Betyars. A Nem tisztul című szerzemény a mérgező párkapcsolatok dinamikáját dolgozza fel, az alternatív folk, a rap és a punk elemeit balkáni hangulatú hangszereléssel ötvözve.
Három kultlemezzel, kompromisszumok nélkül tér vissza 2001 a Dürerbe

2001 egyfajta korszakhatár volt a metal és az alternatív színtéren. Ekkor jelent meg a Iowa a Slipknot-tól, a Toxicity a System of a Down-tól, valamint a Mutter a Rammstein-től. Mindhárom lemez mára alapmű, nemcsak rajongói kedvencek, hanem a műfaj fejlődésének sarokpontjai.
Ezt a 25 éves évfordulót teljes erőbedobással ünnepelhetjük meg, mégpedig április 2-án a Dürer Kert Nagytermében, ahol három hazai tribute zenekar játssza végig az albumokat az elejétől a végéig. Persze a ráadásokban jönnek majd a kihagyhatatlan tételek is, de a hangsúly a teljes anyagokon van.
A PROGRAM:
19:00 kapunyitás
19:30 Slipknot - Iowa by The Negative Ones
21:00 System of a Down - Toxicity by Aerials
22:30 Rammstein - Mutter by Feuer Frei
szerkesztette: Hatos Niki
Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.
Az Animal Cannibals kiadta Best of 3. című válogatáslemezét, amely a rapduó több mint 35 éves pályafutásának újabb keresztmetszetét mutatja be. A kiadvány elsősorban a rajongóknak és a gyűjtőknek készült, és öt különböző színű, limitált példányszámú bakelitlemezen jelent meg.




