Érzelmi árapályokkal érkezik Budapestre a TENDER

2026.02.06

Van az a fajta elektronikus indie, ami egyszerre simogat és üt gyomorszájon - na, ebben a TENDER nagyon otthon van. A brit duó október 14-én visszatér Budapestre, és a Turbina Kulturális Központba hozza el a friss, nyári megjelenésű Where The Waves Break albumuk dalait.

Az est különlegessége, hogy a koncert már egyértelműen az új korszak köré épül: a lemez az érzelmi szélsőségek közti billegést, a nyugalom és káosz határán táncoló állapotot járja körül. A frissen kiadott Heavy is ezt a vonalat erősíti - egyszerre melankolikus és feszülten lüktető, mintha a belső bizonytalanságot egy neonfényes klub közepére dobnák ki.

A zenéket saját otthonaikban, Anglia déli partjánál írták és producerelték, de az igazi erejük élőben jön át: a fojtott érzelmekből felépített refrénekkel, a pulzáló elektronikákkal és azzal a sötét romantikával, amitől az ember egyszerre akar táncolni és eltűnni a tömegben.

A TENDER utoljára 2019-ben járt Budapesten - most pedig végre újra együtt sodródhatunk velük.

A koncertre a jegyértékesítés február 9-én, 11 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalon.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Nagy Kátya
fotó: Natalie Dodd

Két új videoklipet mutat be Klajkó Szandra júniusban, Szent Iván éjjelén, majd július 4-én a Szandra & The Ghost produkció negyedik alkalommal lép fel a Budapest Parkban, a 2000-es évek fesztiválján.

Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.

Share