Első önálló hazai koncertjére érkezik a Budapest Parkba a Biffy Clyro

2025.04.11

A háromszoros UK #1 albumot jegyző skót rockzenekar, avagy a Biffy Clyro (Simon Neil, James és Ben Johnston) június 11-én először lép fel önálló koncerten Magyarországon. Az immáron harminc éve aktív banda a Budapest Parkban mutatja meg, hogy mitől olyan világraszóló élmény a koncertjük és hogyan tudnak hosszú ideje a brit rock szcéna élvonalában maradni.

Az alternatív, progresszív rockszíntérből hamar a legnagyobb fesztiválok és stadionok színpadáig jutó produckió kezdetben Skrewfish néven alkotott. A nagy áttörést a 2007-ben megjelent Puzzle című nagylemez hozta meg számukra, jelenleg kilenc stúdióalbummal büszkélkednek.  Pályájuk során bezsebelték az összes fontosabb brit zenei díjat, ráadásul nem is csak egyszer: négy NME Awards, öt Kerrang! Awards és két Q Awards boldog nyertesei. Emellett háromszor jelölést kaptak az Egyesült Királyság egyik legrangosabb zenei díjátadóján, a BRIT Awardson, valamint esélyesnek bizonyultak a szintén kiemelt jelentősséggel bíró Mercury Prize-ra is.

A Biffy Clyro csapata korábban már meghódította a hazai fesztiválközönséget, többek közt a Sziget nagyszínpadán találkozhattunk velük. 

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Biczó Andi

Az Európa Könyvkiadó gondozásában jelent meg Sanam Mahloudji Perzsák írása, amely egy Iránból Amerikába menekült család több generáción átívelő történetén keresztül mutatja be a generációs traumák, az identitáskeresés és a kulturális beilleszkedés nehézségeit. A Neset Adrienn fordításában megjelent regény provokatív, nyersen őszinte hangon,...

A 2025/26-os évadot 100,45 százalékos látogatottsággal zárta a Nemzeti Színház, négy játszóhelyén 120 747 nézőt fogadott, míg tájelőadásait és külföldi turnéit további közel 15 ezren látták. Az évadzáró társulati ülésen Vidnyánszky Attila vezérigazgató értékelte az évadot, és átadták a társulat elismeréseit.

Share