Szeptemberben City of the Sun koncert a Dürer Kertben

2026.06.26

A City of the Sun szeptember 14-én, hétfőn 20:00-kor lép fel Budapesten a Dürer Kert színpadán. A kapunyitás 19:00-kor lesz, a jegyértékesítés pedig július 1-jén 11:00-kor indul.

A brooklyni formáció John Pita gitáros alapításával indult, majd Zach Para, Matt Fasano és Marco Bolfelli csatlakozásával állt össze a jelenlegi felállás. A zenekar instrumentális zenét játszik, amely az indie rock, a latin folk, a blues és a világzene elemeit ötvözi.

A City of the Sun három nagylemezt adott ki az elmúlt években, és nemzetközi turnéi során többek között Európa nagyvárosaiban is fellépett. A 2016-os To The Sun and All the Cities in Between, a 2020-as self-titled album, valamint a 2022-es Segunda Alma anyagok alaposan megerősítették a zenekar sajátos, filmszerű hangzását.

A budapesti koncerten a hangsúly a legfrissebb dalokon és a korábbi instrumentális kompozíciókon lesz. A produkció erősen épít a hangulatokra és a dinamikára, így egy folyamatosan építkező, koncertszerű zenei ívet kap a közönség.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Kovács Szilvia

Megérkezett biankahaidu új kislemeze, a No One's There, amely a zenekar eddigi legletisztultabb megszólalását is jelenti egyben. A dal a korábbi, gazdag hangszerelés helyett kizárólag két gitárra és két énekhangra épül, ezzel a minimalista megközelítéssel a magány témáját állítva a középpontba. A videóklip az intim, személyes jeleneteket a...

A Másik élet - Gyógyító történetek című kötet egy különleges irodalmi válogatás, amely harminc novellán keresztül mutatja be a gyógyulás, a remény és az emberi kitartás sokféle arcát. A kötet kortárs magyar írók, valamint a Gyógyító történetek novellapályázat nyerteseinek műveit tartalmazza, az Athenaeum Kiadó gondozásában.

A DJ Szövetség idén új formában adta át Az év DJ-je díjakat: a korábbi zárt, meghívásos esemény helyett a díjazottakat klubokban, élő bulik közben, teljesen meglepetésszerűen keresték meg és jutalmazták.

Share