A legértékesebb kortárs magyar festő művét árverezik el a Virág Judit Galéria aukcióján május 19-én

2026.05.06

A hazai kortárs festészet legértékesebb nemzetközi sztárjai lesznek a Virág Judit Galéria május 19-i aukciójának főszereplői. Hantaï Simon festménye 50 millió forintos kikiáltási árról indul, becsértéke meghaladja a 100 millió forintot. Kalapács alá kerülnek Keserü Ilona, Maurer Dóra, Bak Imre, Birkás Ákos, Deim Pál és Fajó János alkotásai is.

Hantaï Simon szinte egész aktív életét Franciaországban töltötte, ahol a világ egyik legismertebb absztrakt festőjévé vált. 2016-ban egy műve 1,4 milliárd forintért kelt el egy aukción. Ez máig a legmagasabb összeg, amit magyar vagy magyar származású művész munkájáért fizettek. A most árverésre kerülő 1955-ös nagyméretű olajfestmény címe egyszerűen Festmény. Kikiáltási ára 50 millió forint, becsértéke 95–120 millió forint.

Bak Imre Die Stadt (A város) című, 1995-ös munkája 11 millió forintról indul.

Birkás Ákos 1996-os Kopf című festménye az emblematikus Fej-sorozat egyik darabja.

Deim Pál 1990-es Csend című festménye 8,5 millió forintos kikiáltási árral szerepel.

Keserü Ilona Anguillara című 1963-as festménye 10 millió forintról indul. A mű Rómában készült, amikor a művész ösztöndíjasként egy évet töltött ott. Keserü Ilona nevéhez fűződik a legmagasabb élő magyar művészeti aukciós ár: 110 millió forint.

Az aukción további alkotások is szerepelnek Fajó János, Maurer Dóra, Nádler István és ef. Zámbó István műveiből május 19-én a Budapest Music Centerben.

Az aukciós kiállítás ingyenesen tekinthető meg a Virág Judit Galériában, ahol a kortárs és a klasszikus árverés anyaga is látható.

"A kortárs magyar műtárgypiac rendkívül dinamikusan fejlődik. Az utóbbi években kimagasló - sok esetben több tízmillió forintos - aukciós eredmények születtek itthon és külföldön egyaránt. A Virág Judit Galéria 2019-ben elsőként kezdett önálló kortárs árveréseket szervezni. Szívügyünk, hogy a hazai alkotók megkapják az őket megillető figyelmet világszerte, és a jövőben is ezért a célért dolgozunk majd" - mondta el Kelen Anna, a Virág Judit Galéria művészettörténésze.
szerkesztette: Hatos Niki

forrás: Molnár Ágnes

A 10. születésnapját nemrég Budapest Park-koncerttel ünneplő Follow The Flow új számmal jelentkezett Szívrabló címmel. A dal egy véletlenül újranyitott demóból indult ki, amelyből gyorsan kirajzolódott egy történet egy olyan emberről, aki folyamatosan új impulzusokat keres, de nem tud tartós érzelmi kötődéseket kialakítani. A számban közreműködik...

Share