A BOK Csarnokba érkezik a Gustav Klimt: The Immersive Experience kiállítás

2025.04.29

Minden idők egyik legnagyobb hatású, 163 éve született festőjének világába pillanthatnak be az érdeklődők május 19-től a BOK Csarnokban. Gustav Klimt már életében is a közönség kedvence volt, most pedig a Z- generációs tiktokerek éppúgy rajonganak érte, mint a bécsi Belvedere múzeum kifinomult látogatói.

Gustav Klimt: The Immersive Experience című interaktív kiállítás a legmodernebb technika segítségével vezet be a festőóriás elméjébe és művészetébe. A 2000 négyzetméteres kiállítótéren gigantikus virtuális világ eleveníti fel a legfontosabb műveket, valamint Klimt izgalmas életútját egészen októberig. A tárlat egyik leglátványosabb eleme egy arany alagút lesz, amely egészen biztosan fotózásra csábít majd.

A kiállítást ugyanaz a csapat hozza el Budapestre, amely korábban a Van Gogh és Monet produkciókat is bemutatta hazánkban. A cél továbbra is az, hogy a látogatók szórakoztató, látványos és edukatív, 21. századi módon, VR-élmény segítségével találkozhassanak Klimt világával.

szerkesztette: Hatos Niki
forrás: Molnár Ágnes

Két új videoklipet mutat be Klajkó Szandra júniusban, Szent Iván éjjelén, majd július 4-én a Szandra & The Ghost produkció negyedik alkalommal lép fel a Budapest Parkban, a 2000-es évek fesztiválján.

Kolorblind új kislemezzel tért vissza, megjelent az Abszolút Népszínház, amelyhez videóklip is készült. Az előadó legutóbbi, Lucia című debütáló stúdióalbuma óta több dal is jelentős közönségsikert aratott, köztük a Miből lettél gazdag? és az Én is félek, amelyek több tízezres hallgatottságot értek el.

Share