Katherine Bradley évekig szociális munkásként dolgozott börtönökben, pszichiátriai intézetekben és hajléktalanszállókon. Jelenleg tanár. Korábban már megjelentetett két bűnügyi regényt Kate Bradley néven. Brighton közelében, egy tengerparti kisvárosban él a férjével és a fiaival.
Nagy Testvér figyeltet téged.
George Orwell világhírű regényének, az 1984-nek a különös
és nyomasztó világában vagyunk. Óceániában bárki is vagy, Nagy Testvér mindig figyel, és a bizalom olyan luxus, amellyel senki sem rendelkezik. Ismerős, ugye?
„Üdvözlet az egyformaság korából, a magányosság korából, a Nagy Testvér korából, a duplagondol korából” – Winston Smith, George Orwell: 1984.
Julia látszólag tökéletes példája Óceánia nőideáljának: kötelességtudó, hasznos, engedelmes és szelíd. De van valami, amit csak nagyon kevesen tudnak róla: tagja a Nővérek Szövetsége nevű földalatti mozgalomnak, amelynek fő célja, hogy felkutassa a Testvériség, az elnyomó rendszer ellen küzdő szervezet résztvevőit, és segítsen elpusztítani Nagy Testvért.
Amikor Julia úgy gondolja, hogy megtalálta a Testvériség egyik tagját, olybá tűnik, hogy céljuk végre elérhető közelségbe kerül. Ám ahogy egyre jobban megismeri Winston Smitht, Juliát kezdi utolérni a múltja. Hamarosan kiderül, hogy sokkal több titka van, mint azt elsőre gondoltuk, és számára a harc személyes ügy is.
Ez a történet a szeretetről, a szerelemről, a családról szól; arról, hogy milyen nőnek, anyának, testvérnek, barátnak lenni, valamint arról, mit jelent a bátorság és az áldozat.
„A Nővérek szövetsége című művével Katherine méltó párját alkotta meg George Orwell 1984-ének. Hátborzongató. Feszültséggel teli. Olyan klausztrofób, amilyennek lennie kell. És különösen ijesztő, amikor körülnézünk, és látjuk, hogy önként haladunk Orwell rémálma felé. Ez nem kevesebb mint egy diadal.” - Goodreads, olvasói vélemény.
„Egy gyomorforgató, szívszorító utazás az 1984 tükrén keresztül. Julia megrázó története könyörög azért, hogy elmeséljék.” - Freya Berry, a The Dictator’s Wife szerzője.
forrás: Szabó Dániel