Cserhalmi Dániel az Állatorvostudományi Egyetem Növénytani Tanszékének tanszékvezető docense, képzett túravezető, és egy rockzenekar gitárosa. Kamaszkora óta ír, ÁVH-regényeinek sora immár négy kötetet foglal magában. A Csengőfrász első megjelenésekor már a címével is feltűnést keltett a politikai krimik között, de mind a Szibériai csapda, mind A Szabadság hadművelet hiteles képet festenek az Államvédelmi Hatóság működéséről és a Rákosi-korszak világáról.
Mi történik akkor, ha az államvédelmi nyomozókból lesz a préda?
A skandináv krimik világát felidéző, nyomasztóan izgalmas olvasmány
a történelmi regények kedvelőinek.
1950 nyarán, a Rákosi-korszak kellős közepén bestiális módon meggyilkolt és meggyalázott ÁVH-nyomozóra találnak Budapesten, a Péterfy Sándor utca egyik körfolyosós bérházában. Az ügyben nyomozni kezd a rendőrség – és rendhagyó módon a Péter Gábor vezette rettegett ÁVH is.
Budafokon hamarosan megtalálják a második, hasonlóan kivégzett államvédelmis holttestét, a nyomozás pedig egyre inkább az áldozatok múltjára és a koncepciós ügyekben betöltött szerepükre terelődik. Bár már úgy tűnik, hogy Erdei nyomozó és a mellé rendelt Bohák ÁVH-tiszt nyomon vannak, újabb holttestek zavarják össze a szálakat.
Képes lehet a rendőrség és az ÁVH együttes erővel megakadályozni a további gyilkosságokat? Felmenthető-e a tettes, amikor az áldozatok maguk is bűnösek? Egyáltalán mi sülhet ki abból, ha az igazságszolgáltatás a hírhedt terrorszervezet kezébe kerül?
„Szívbe markol, ugyanakkor kíméletlenül elénk tárja a korszak könyörtelenségét.” - moly.hu, olvasói vélemény a szerző előző ÁVH-regényéről.
„Az ÁVH-regénysorozatot azért kedvelem, mert egy olyan történelmi korszakot mutat be, amiről ritkán írnak a szerzők, vagy viszonylag kevés a hiteles információnk.” - Gabó olvas.
forrás: Szabó Dániel