Szertics Gergely vezetett MI fejlesztéssel foglalkozó startupot, felelős volt a magyar MI-stratégia kidolgozásának koordinációjáért, oktat a Frankfurt School of Finance and Management-en, sok nagy szervezetet segít az üzleti MI-stratégiájuk kialakításában, inspirációs, tisztázó előadásokat tart a témában. De legfőképp két kisgyerek édesapja. Ez motiválta, hogy a hosszabb távot szem előtt tartva írjon egy könyvet arról, hogy milyen kérdések, félelmek vannak és milyen jövőképek, remények lehetnek egy mesterséges intelligencia által jelentős részben meghatározott jövőben.
„A nagyszüleim 40 évesen találkoztak először a televízióval. A szüleim 40 évesen próbálkoztak megérteni a parabolaantenna csodáit. Én 40 évesen a mesterséges intelligencia világába csöppentem.
Agyunk 40 ezer éve változatlan, és ezzel az aggyal akarjuk felfogni ezt a hihetetlen tempót. Ami emberileg ebből megérthető, az benne van Szertics Gergely könyvében. A többi pedig nincs is.” - Steigervald Krisztián generációkutató.
A mesterséges intelligencia (MI) hatalmasat lépett az elmúlt években: emberszerűvé vált a vele való kommunikáció. Ez egyúttal élessé tett rengeteg olyan kérdést is, amelyeket korábban a sci-fik világából ismertünk. Mikor ébred öntudatra? Elveszi a munkánkat? Mit tanítsak a gyerekemnek? És a félelmeken túl: mit várhatunk egy olyan világtól, amelyben az MI valóban segít olyan alapvető kérdésekben, mint a fizikai vagy mentális egészségünk megőrzése és fejlesztése, vagy akár a Földünk egészségének megőrzése?
A MI lesz velünk?! könnyed, személyes stílusban, sok aktuális példával tarkítva vezeti végig az olvasót a mesterséges intelligencia által felvetett nagy kérdéseken, hogy megérthessük az egyénekre, a társadalomra kifejtett hatását.