A Corvina kiadó idén is számos új ismeretterjesztő könyvvel bővíti kínálatát, miközben nem feledkeznek meg a tavalyi év sikereiről sem. Több népszerű kiadványt újranyomtak, így azok újra ott csücsülnek a könyvesboltok polcain.
Hihetetlen hajótörés, bátor mesék és a káprázatos illúzió rázza fel ezeket a heteket.
Fordította: N. Kiss Zsuzsa
Képzeld el, hogy életed szerelmével elhatározzátok, hogy együtt áthajózzátok az óceánt. A romantikus program azonban hamarosan rémálommá válik: a semmi közepén egy bálna elsüllyeszti a hajót. Vajon hogyan lehet ezt túlélni? Maurice és Maralyn Bailey 1972-ben hónapokat töltöttek mentőcsónakjukban a Csendes-óceánon, miután egy bálna elsüllyesztette a hajójukat. A házaspár viszontagságos túlélése egyben egy megrendítő szerelmi történet is.
Fordította: Balázs István
Miből vagyunk? Mi tartja össze az anyagi testeket? Van különbség a földi anyag, illetve a Napot és a többi csillagot alkotó égi anyag között? Milyen értelemben anyagállapot a vákuum? Milyen formát ölt az anyag a nagy fekete lyukak belsejében? Ezekre az örök és sokszor felfoghatatlanul rejtélyes kérdésekre keresi a választ Guido Tonelli olasz fizikus, a tőle megszokott, magával ragadó stílusban.
ELŐJEGYEZHETŐ KIADVÁNYOK
„Ez a könyv nem angol nyelvkönyv, inkább afféle tájleírás az angol nyelv hegy-völgyeiről, szépségeiről és különcségeiről. Olyan olvasót képzeltem magam elé, aki közepesen tud angolul (legalábbis olvasni), ezért nem minden példát fordítok le. De reményeim szerint a mű számos részletét a kezdők, az angollal most ismerkedők is haszonnal olvashatják, másfelől talán a jól tudóknak is tud újat, érdekeset mondani. Lehet, hogy az elején a nyelvtani fejezetek nehéznek vagy száraznak tűnnek – aki így érzi, kezdheti a végéről olvasni a könyvet, ott könnyebb dolgok vannak. Mit tegyek: a nyelv bonyolult dolog, és persze ezért izgalmas.” - Nádasdy Ádám.
Bátraké a szerencse, szoktuk mondani, de vajon kire mondjuk, hogy bátor? Arra, aki nem fél semmitől, vagy arra, aki fél, de szembenéz a félelemmel, és legyőzi? És mi mindentől félhetünk? Mi a félelem? Hogyan lehet legyőzni? Mi a bátorság? Csóka Judit klinikai szakpszichológus és meseterapeuta új könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ az általa válogatott, különböző népek meséinek segítségével.
„Ez a könyv egy merész kiáltvány, amely leleplezi az orvosbiológiai kutatás jelenlegi, elkeserítő állapotát – minden becsületes és elkötelezett tudós nevében. Szabó professzor alapos elemzést ad az észszerűtlen kutatási ösztöndíj-odaítélési rendszerekről és a korrupt publikációs gyakorlatokról, és átfogó reformokat sürget." - Dr. Karikó Katalin.
Te meg tudod mondani, hogy Kempelen Farkas, Puskás Tivadar, Gábor Dénes, Neumann János vagy Rubik Ernő milyen felfedezéssel vált világhírűvé? Vajon miről ismert Korda Dezső, Nemes Tihamér, Kozma László vagy Kliegl József? Ismert és kevésbé ismert kutatók, feltalálók történeteivel ismerkedhetsz meg e könyv lapjain, miközben a szerző által levéltár mélyén megtalált dokumentumok alapján az is kiderül, hogy olykor a világmegváltó felfedezésért nem azé lett az elismerés, akit illetne.
Fordította: Fejérvári Boldizsár
Mi lehet a közös egy zöldfülű CIA-ügynökben, egy régi motoros NASA-pszichológusban, a Netflix kommunikációs igazgatójában és az Agymenők íróiban? Charles Duhiggnál összekapcsolódnak: a Pulitzer-díjas újságíró és New York Times-bestseller-szerző ugyanis arra vállalkozik, hogy számos tanulmányt és esetet gondosan megvizsgálva megfejtse a sikeres társas kommunikáció titkát.
Fordította: Silberer Vera
Mi a közös a sóban, olajban, vasban, rézben, lítiumban és a homokban? Valószínűleg sokakat meglep, de ezek a legfontosabb anyagok az emberiség történetében. Az Anyagi világ azokat az embereket, azokat a lélegzetelállító gyártási folyamatokat és szinte ismeretlen vállalatokat ismerteti, amelyek csodát tesznek a nyersanyagokkal. A kötet eredeti megvilágításban meséli el az emberi civilizáció történetét és villantja fel lehetséges jövőjét.
Fordította: Németh Anikó
Annamária Van, hogy hatalmába kerít a félelem, amikor belegondolsz, hogy egyszer már nem leszel? Szeretnéd a halállal kapcsolatos érzést egy kicsit megszelídíteni? Akkor neked ajánljuk ezt a könyvet, ami arról is mesél, hogy vajon miért öregszünk meg, és mi az oka, hogy egyes fajok tovább élnek, mint mások. A Nobel-díjas tudós izgalmas, szórakoztató könyve megtanít a legfontosabbra: mit tegyünk, hogy hosszú, teljes, egészséges életet élhessünk, és emellett bemutatja azt is, hogy milyen társadalmi és etikai következményekkel járna, ha örökké élhetnénk.
Vedd kézbe útikönyv-sorozat számodra aktuális darabját, fedezd fel vele az általad választott országot, vidéket vagy várost! Utazóbarát formátum, minden generáció számára érdekes tartalom, veterán utazóknak is számos újdonságot nyújt.
forrás: Steinmacher Kornélia